Jak schudnąć skuteczne odchudzanie

Skuteczne odchudzanie z ISTO

Aby można było mówić o skuteczności odchudzania, musimy zredukować masę ciała i utrzymać ją niższą przez dłuższy czas, a to udaje się nie wielu. Dlaczego tak jest? Najczęściej po tym, jak uda im się schudnąć, wracają oni do starych nawyków żywieniowych, które doprowadziły ich wcześniej do nadmiernej masy ciała, i łatwo nadrabiają zrzucone kilogramy, efekt ten znany jest pod nazwą „efektu jojo.”

Skuteczne odchudzanie powinno bazować na wypracowaniu sobie nowych prozdrowotnych, prawidłowych nawyków żywieniowych, w miejsce starych. To pozwoli uniknąć efektu jojo i cieszyć się nową niższą wagą dłużej. Skuteczne odchudzanie powinno bazować na świadomych wyborach, bo na takie składają się zdrowe nawyki żywieniowe.

Często wymiana produktów na uboższe w kilokalorie bądź bardziej sycące zamienniki, włączenie do diety większej ilości warzyw i owoców, chudego nabiału, połączone ze zwiększoną dobową aktywnością poprzez tak banalne wybory, jak wybieranie schodów zamiast windy, parkowanie samochodu nieco dalej, załatwianie spraw, zakupów pieszo potrafią składać się na sukces, jakim jest skuteczne redukcja masy ciała.

To właśnie charakteryzuje skuteczne odchudzanie, nie polega ono na zrewolucjonizowaniu naszego stylu życia i odżywiania o 180 stopni, każąc nam biegać na bieżni 7 dni w tygodniu i stosować się do bardzo surowego reżimu dietetycznego wykluczającego prawie wszystkie rodzaje pokarmów, jakie do tej pory spożywaliśmy. Kto byłby w stanie wytrzymać w ten sposób dłużej niż kilka tygodni?! Skuteczne odchudzanie to cały mindset, który pomoże nam zredukować masę ciała i utrzymać ją na niższym poziomie poprzez:

  • stosowanie się do wyrobionych już sobie zdrowych nawyków żywieniowych, które ograniczą dobową podaż energii w sposób dla nas nieodczuwalny,
  • wydatkowanie większej ilości energii przez organizm na skutek zwiększonej dobowej aktywności, w tak samo podświadomy sposób, bo w nawyk już wejdzie nam, mniej leniwy tryb życia.

To w konsekwencji przełoży się na wydatkowanie większej ilości energii, niż dostarczane jest wraz z dietą i kompensowanie deficytu energetycznego poprzez utratę masy ciała.