Skontaktuj się: 575 502 600 dietetyk Lublin FaceBook


Skonsultuj się telefonicznie: 575 502 600


lub przez formularz kontaktowy:
UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

Leczenie bulimii w Lublinie

Bulimia to jedno z najczęściej występujących zaburzeń odżywiania, które objawia się niekontrolowanym spożywaniem dużej ilości pokarmu w krótkim czasie (nawet kilka tysięcy kalorii w godzinę) i zachowaniem kompensacyjnym polegającym na zwróceniu spożytych posiłków. Osoba chora po nadmiernym objadaniu się czuje wstyd i postanawia pozbyć się przyjętego pożywienia, a także pragnie zmniejszyć swoją wagę. Czasem prowadzi głodówki, po czym powtarza niekontrolowane czynności.

Bulimia to nie tylko problem z odżywianiem, ale przede wszystkim zaburzenie psychiczne, które jest bardzo często związany z reakcją na problemy osobiste, emocjonalne, stres, złość i inne przykre emocje. Jej przyczyny do końca nie są znane, ale może mieć ona związek m.in. z uwarunkowaniami kulturowymi, kultem szczupłej sylwetki, atmosferą w domu, trudnymi zmianami w życiu, traumami, stresem, niską samooceną, brakiem akceptacji przez środowisko, w którym się znajduje. Nieleczona bulimia może prowadzić do wielu poważnych powikłań w organizmie i chorób: uszkodzenia układu pokarmowego, uszkodzenia ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego, duszności, zaburzeń szlaków metabolicznych, problemów z sercem i innych.

Dlatego nie należy zwlekać z podjęciem odpowiedniej kuracji dietetycznej i terapii psychologicznej. Problem dotyczy Ciebie, albo bliskiej Ci osoby? Zgłoś się do gabinetu dietetycznego ISTO w Lublinie i skorzystaj z pomocy profesjonalnych dietetyków! Wyróżnia nas ogromne doświadczenie, obszerna wiedza z zakresu zdrowego odżywiania oraz empatyczne podejście do każdego Pacjenta. Nasz zespół dietetyków powstał z myślą o wszystkich osobach, które chcą zmienić styl życia i sposób odżywiania się, a tym samym zyskać zdrowie, radość i dobre samopoczucie. Pomagamy osoby zmagające się z różnymi chorobami, w tym z Bulimią! Korzystając z pomocy dietetyków w ISTO, możesz liczyć również na wsparcie psychologa! Zainteresowany? Pomożemy Ci! Skontaktuj się z nami!

Problem dotyczy Ciebie? Nie zwlekaj! Zapraszamy do kontaktu!
.

Dietetyk Lublin Isto

Grzegorz Kowaluk

Jestem dietetykiem z zawodu i zamiłowania. Kilkanaście lat zajmuję się problematyką żywienia oraz treningu indywidualnego. Specjalizuję się w odchudzaniu. Jako dietetyk i trener stałem się znany dzięki mojemu dużemu wkładowi w promowanie zdrowego stylu życia w Polsce. Od lat prowadzę szkolenia, audycje radiowe, udzielam wywiadów i konsultuję pacjentów z Polski i zagranicy. W tym czasie moi pacjenci zrzucili kilka ton tkanki tłuszczowej! Rekordziści ponad 50 kg!

Serdecznie zapraszam!

Grzegorz Kowaluk

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ


575 502 600
Lokalizacja