Skuteczne odchudzanie ISTO

Motywacja w odchudzaniu

Cel w odchudzaniu powinien być przede wszystkim OSIĄGALNY, bardzo wiele osób łatwo traci motywacje w odchudzaniu, ponieważ obiera sobie zupełnie nierealne cele takie jak np. zrzucenie 30 kilogramów w ciągu 3 miesięcy. Znacznie lepiej obrać cel realny taki jak np. utrata 6 kilogramów na przestrzeni tychże 3 miesięcy, przy czym nie chodzi tylko o to, by schudnąć jednorazowo, ale i o to, by utrzymać nową wagę przez dłuższy czas.

Dobrą motywacją w odchudzaniu jest również podejście do organizmu w sposób bardziej holistyczny i nie tylko obserwowanie cyferek na wadze, ale również parametrów laboratoryjnych, które będą wraz z utratą nadmiernej masy ciała również się poprawiać. Mowa tutaj o parametrach takich jak np. poziom glukozy na czczo, poziom cholesterolu całkowitego oraz poszczególnych jego frakcji, ale również łatwiej dla nas mierzalne ciśnienie tętnicze. Motywacją w odchudzaniu może więc być poprawa zdrowia i przedłużenie sobie życia, a także podniesienie jego jakości, a nie tylko chęć wciśnięcia się w rozmiar mniejsze spodnie.

Źródłem motywacji w odchudzaniu powinno być również wsparcie osób z najbliższego otoczenia, dzielenie się z nimi swoimi sukcesami oraz ich pomoc w czasie zwątpienia.

Poznaj ISTO skuteczne odchudzanie -> https://isto.pl/o-isto/

Jak wiadomo, ruch to zdrowie, jak również i mniejsza masa ciała, dobrym źródłem motywacji w odchudzaniu może być również znalezienie jakiejś szczególnie dla nas interesującej dyscypliny sportowej i oddanie się jej, zaprzestanie patrzenia na ruch przez pryzmat liczby palonych kalorii. Aktywność fizyczna nie musi przecież polegać tylko na nudnym cardio na bieżni, równie dobrze mogą to być gry zespołowe, sztuki walki, taniec, treningi siłowe, jazda na rowerze, spacery, zdobywanie szczytów górskich, pływanie na basenie… Cokolwiek co nas interesuje i w czym się odnajdujemy.