Skontaktuj się: 575 502 600 dietetyk Lublin FaceBook


Skonsultuj się telefonicznie: 575 502 600


lub przez formularz kontaktowy:
UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

Dietetyk Hashimoto w Lublinie

Cierpisz na zapalenie tarczycy i szukasz sprawdzonego, doświadczonego dietetyka w Lublinie? Jesteśmy tu dla Ciebie i dla poprawy Twojego zdrowia! Hashimoto jest popularną chorobą o podłożu autoimmunologicznym, która dotyka bardzo wiele osób – zarówno dzieci, jak i dorosłych. Można łagodzić jej objawy i poprawić stan swojego zdrowia dzięki odpowiednio dobranej diecie. Choroba hashimoto często współistnieje z innymi chorobami autoimmunologicznymi.

Typowy dla zapalenia tarczycy stan zapalny niszczy gruczoł, a także negatywnie wpływa na jego pracę. Gruczoł to bardzo ważny narząd, który wpływa na funkcjonowanie całego organizmu. Dlatego, przy zapaleniu dochodzi do wielu nieprawidłowości, jeśli chodzi o pracę poszczególnych elementów organizmu. Między innymi dochodzi do: zaburzeń rytmu serca, wypadania włosów, obniżenia kondycji skóry (robi się sucha i szorstka), przybrania na wadze, nagminnych zmian nastroju i uczucia zmęczenia .

Dodatkowo u kobiet może dojść do zaburzeń miesiączkowania (miesiączki mogą być nieregularne). Chorobę hashimoto należy leczyć nie tylko poprzez zażywanie stosownych leków, ale również poprzez specjalnie dobraną przez dietetyka dietę. Każdy przypadek jest indywidualny, dlatego każdy chory powinien mieć spersonalizowaną dietę, dostosowaną do potrzeb i innych indywidualnych czynników.

Dieta w hashimoto powinna być ułożona zgodnie z zasadami zdrowego odżywiania, a przede wszystkim ze szczególnym naciskiem na składniki, które znajdują się w poszczególnych potrawach. Idealna dieta przy zapaleniu tarczycy powinna zawierać składniki, które mają bardzo istotny wpływ na właściwe funkcjonowanie gruczołu. Są to: żelazo, witamina D, antyoksydanty, długołańcuchowe wielonasycone kwasy tłuszczowe omega-3. Dieta ułożona dla osób z hashimoto powinna zawierać dużą ilość białka. Dietetycy przyjmujący w nowym lubelskim gabinecie ISTO pomagają Pacjentom zmagającym się z chorobą hashimoto. Ustawiają dietę, która w dużej mierze poprawia ich formę fizyczną i psychiczną. Problem dotyczy Ciebie? Zapraszamy do kontaktu!

Napisz do mnie już dziś! Chętnie odpowiem na Twoje pytania!

Dietetyk Lublin Isto

Grzegorz Kowaluk

Jestem dietetykiem z zawodu i zamiłowania. Kilkanaście lat zajmuję się problematyką żywienia oraz treningu indywidualnego. Specjalizuję się w odchudzaniu. Jako dietetyk i trener stałem się znany dzięki mojemu dużemu wkładowi w promowanie zdrowego stylu życia w Polsce. Od lat prowadzę szkolenia, audycje radiowe, udzielam wywiadów i konsultuję pacjentów z Polski i zagranicy. W tym czasie moi pacjenci zrzucili kilka ton tkanki tłuszczowej! Rekordziści ponad 50 kg!

Serdecznie zapraszam!

Grzegorz Kowaluk

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ


575 502 600
Lokalizacja