Skontaktuj się: 575 502 600 dietetyk Lublin FaceBook


Skonsultuj się telefonicznie: 575 502 600


lub przez formularz kontaktowy:
UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

Dietetyk bezglutenowy w Lublinie

Nie tolerujesz glutenu i szukasz sprawdzonego dietetyka bezglutenowego w Lublinie? Jesteś w dobrym miejscu! W nowym lubelskim gabinecie dietetycznym ISTO specjalizujemy się w układaniu diet bezglutenowych. Nietolerancja glutenu to coraz częściej występujący problem wśród społeczeństwa. Gluten to białko znajdujące się w zbożach tj. pszenica, żyto, jęczmień. To mieszanina różnych białek, przede wszystkim gliadyny i gluteiny.

Ta pierwsza ma szczególnie wpływ na nietolerancję glutenu. Osoba, która nie toleruje glutenu, ma zróżnicowane objawy. Najczęściej są to: bóle brzucha, uczucie pieczenia przy wlocie do żołądka, wymioty, nudności, wzdęcia, uczucie sytości, biegunki, zaparcia, zmęczenie, drętwienie rąk i nóg, bóle stawów, skurcze mięśni, ból głowy, apatia, złe samopoczucie, brak energii do działania. Kiedy nietolerancja glutenu zostanie zdiagnozowana przez lekarza, należy wprowadzić pełnowartościową dietę bezglutenową, która wyklucza: pszenicę (wraz z orkiszem), jęczmień, żyto, owies i wszystkie produkty, które go zawierają. Zaleca się stosowanie zdrowej i zbilansowanej diety. Przede wszystkim należy zacząć od wykluczenia szkodliwych produktów i zastąpienia ich zdrowymi zamiennikami. To pozwoli osobie z nietolerancją glukozy uniknąć przykrych powikłań, a także niedoborów potrzebnych witamin i składników mineralnych. Właściwie dobrana dieta eliminacyjna, a także zastosowanie się do kluczowych zasad zdrowego odżywiania może przywrócić organizmowi stabilny stan.

Wiele lat doświadczenia dietetyków przyjmujących w ISTO oraz duża wiedza z zakresu właściwego odżywiania, pozwala na układanie diet ludziom zmagającym się z nietolerancją glutenu oraz prowadzić konsultacje na najwyższym poziomie. Zmiana diety, którą dotychczas stosowali, może w ogromnym stopniu poprawić stan zdrowia, formę oraz pozytywnie wpłynąć na samopoczucie Pacjentów. Cały okres trwania terapii to uczenie naszych Pacjentów odpowiednich nawyków żywieniowych, dzięki którym dostarczą organizmowi potrzebnych składników odżywczych, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Zapraszamy do kontaktu!

Napisz do mnie już dziś! Chętnie odpowiem na Twoje pytania!

Dietetyk Lublin Isto

Grzegorz Kowaluk

Jestem dietetykiem z zawodu i zamiłowania. Kilkanaście lat zajmuję się problematyką żywienia oraz treningu indywidualnego. Specjalizuję się w odchudzaniu. Jako dietetyk i trener stałem się znany dzięki mojemu dużemu wkładowi w promowanie zdrowego stylu życia w Polsce. Od lat prowadzę szkolenia, audycje radiowe, udzielam wywiadów i konsultuję pacjentów z Polski i zagranicy. W tym czasie moi pacjenci zrzucili kilka ton tkanki tłuszczowej! Rekordziści ponad 50 kg!

Serdecznie zapraszam!

Grzegorz Kowaluk

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ


575 502 600
Lokalizacja