Regulacja masy ciała

Regulacja masy ciała

Czy wiesz, że tylko 20% osób, które schudły potrafi utrzymać wagę powyżej jednego roku?

Im dłuższy czas mija, tym procent osób się zmniejsza. To nie przypadek, lecz naturalna odpowiedz organizmu z którą osoba dopiero rozpoczynająca przygodę z dietetyką nie potrafi sobie zwykle poradzić. Kontrola łaknienia, złe nawyki żywieniowe, nierealistyczne cele to tylko kilka z bardzo wielu problemów dotykających osoby rzucające się w wir zasad i wyrzeczeń, które tak naprawdę nie są nikomu potrzebne, by osiągnąć cel. Najważniejszy jest ten ” złoty środek”.

Większość osób rozpoczynając przygodę ze światem „zdrowego żywienia i żywności” popada w wiele skrajności, które w rezultacie kończą się efektem Yo-yo, brakiem efektów wizualnych lub wyrabianiem złych nawyków żywieniowych. Bez względu, jaki mamy cel: odchudzanie, budowa masy mięśniowej, poprawienie parametrów morfologicznych lub regulacje masy ciała kwestią najważniejsza są podstawy.

Będąc zdanym tylko na siebie, podstawy mogą być trudne do zrozumienia a jeszcze trudniejsze do wdrożenia w praktyce. Dietetyka bywa kapryśna i pomimo wielu starań i wdrożenia zdrowych nawyków żywieniowych, sięgania po produkty nisko przetworzone i ograniczenie cukrów prostych często efekty są nikłe.

Zasady, jakie najczęściej towarzysza osobom rozpoczynającym przygodę ze „zdrowym odżywianiem” często opierają się na wierzchołku góry lodowej, który niejednokrotnie nie wystarcza do osiągnięcia celu. Jeśli nie ma się rzetelnej wiedzy i przygotowania, swoimi wielkimi chęciami można doprowadzić się nawet do problemów zdrowotnych.

Nadwyżka kaloryczna lub deficyt energetyczny to dwa pojęcia, które mają kluczowy związek z budowaniem mięśni, lub utratą masy ciała. Często osoby początkujące gubią się w podstawach dietetyki, starają się utrzymać ścisłe diety i założenia, które nie przynoszą pożądanego efektu a właśnie dlatego, że ich jadłospis nie spełnia warunków wyżej wymienionych definicji.

Regulacja masy ciała w jakąkolwiek stronę, pomimo że wydaje się prosta i łatwa często okazuję się, trudniejsza niż nam się wydawało. Oczywiście, jeżeli osoba jest sumienna i zaangażowana nie powinno być problemu z efektami, lecz istotą są podstawy, które powinien przekazać jej specjalista, by droga do sukcesu była pewna i prosta. A przede wszystkim, by swój sukces móc utrzymać na stałe.