Skontaktuj się: 575 502 600 dietetyk Lublin FaceBook


Skonsultuj się telefonicznie: 575 502 600


lub przez formularz kontaktowy:
UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

Żywienie kobiet w ciąży

Ciąża jest wyjątkowym stanem w życiu każdej kobiety. W końcu wewnątrz ciała rozwija się żywa istota ludzka, która potrzebuje odpowiednich warunków do rozwoju. Z tego powodu w tym szczególnym czasie konieczne jest przyjmowanie wszystkich niezbędnych składników pokarmowych, które umożliwią prawidłowy wzrost i rozwój dziecka w łonie matki. Powszechnie wiadome jest, że podczas trwania ciąży i podczas karmienia piersią należy odstawić wszelkie używki, takie jak na przykład papierosy i alkohol. Niewiele jednak osób wie, że niektóre pokarmy również nie służą ciężarnym i powinno się ich wystrzegać.

Podczas ciąży dieta powinna być szczególnie przemyślana. Spożywany przez ciężarną pokarm powinien dostarczać białek, tłuszczy oraz węglowodanów w odpowiednich proporcjach. Bardzo istotne są także witaminy i minerały, które umożliwią prawidłowe rozwijanie się organizmu dziecka. Bardzo ważny dla kobiet w ciąży jest także kwas foliowy. Jego suplementacja powinna rozpocząć się już przed ciążą. Odpowiednia ilość kwasu foliowego umożliwia prawidłowy rozwój układu nerwowego u dziecka.

Żywienie kobiet w ciąży powinno także uwzględniać unikanie produktów, które mogą zaszkodzić kobiecie lub dziecku. Przykładowo, kobietom ciężarnym nie zaleca się spożywania surowych ryb oraz mięsa. Z tego powodu powinno unikać się potraw, takich jak sushi czy tatar. Nie są one wskazane ze względu na to, że w surowym mięsie mogą potencjalnie znajdować się pasożyty, którymi można się zarazić podczas jego spożywania. Jest to potencjalne niebezpieczeństwo dla dziecka, dlatego najlepiej w ciąży powstrzymać się od spożywania tego typu potraw.

Gabinet dietetyczny Isto zajmuje się wieloma działami dietetyki, takimi jak np. żywienie kobiet w ciąży. Nasz gabinet dietetyczny Isto mieści się przy ulicy Fantastycznej 8 w Lublinie. Więcej informacji na temat naszego gabinetu dietetycznego znajdziesz na stronie internetowej Isto.pl. Żywienie kobiet w ciąży to tylko jedna z wielu naszych specjalizacji. Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej isto.pl i skorzystania z naszych kompleksowych usług dietetycznych.

Napisz do nas już dziś! Chętnie odpowiem na Twoje pytania!

Dietetyk Lublin Isto

Grzegorz Kowaluk

Jestem dietetykiem z zawodu i zamiłowania. Kilkanaście lat zajmuję się problematyką żywienia oraz treningu indywidualnego. Specjalizuję się w odchudzaniu. Jako dietetyk i trener stałem się znany dzięki mojemu dużemu wkładowi w promowanie zdrowego stylu życia w Polsce. Od lat prowadzę szkolenia, audycje radiowe, udzielam wywiadów i konsultuję pacjentów z Polski i zagranicy. W tym czasie moi pacjenci zrzucili kilka ton tkanki tłuszczowej! Rekordziści ponad 50 kg!

Serdecznie zapraszam!

Grzegorz Kowaluk

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ


575 502 600
Lokalizacja