Skontaktuj się: 575 502 600 dietetyk Lublin FaceBook


Skonsultuj się telefonicznie: 575 502 600


lub przez formularz kontaktowy:
UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

Odżywianie osób starszych Lublin

Zdrowe odżywianie jest bardzo istotne dla prawidłowego rozwoju oraz zachowania pełni sił i sprawności fizycznej. Z tego względu przykładamy szczególnie dużą uwagę do diety podczas ciąży, diety dzieci oraz diety dorosłych. Często jednak zapominamy, jak ważna jest odpowiednio zbilansowana dieta w życiu osób starszych. Podczas starzenia się metabolizm zwalnia, co może powodować większą tendencję do nadwagi i otyłości u osób starszych. Osoby takie mogą także mieć różne potrzeby związane z niedoborami składników mineralnych i witamin. Z tego względu odżywianie osób starszych jest niezwykle ważnym tematem, na który należy zwrócić uwagę.

Odżywianie osób starszych powinno być przede wszystkim zdrowe i zbilansowane. Dieta przeznaczona dla emeryta powinna zawierać odpowiednie proporcje białek, tłuszczy oraz węglowodanów. Nie należy także przekraczać zapotrzebowania kalorycznego osoby starszej, ponieważ może to prowadzić do nadwagi. U osób starszych należy zwrócić szczególną uwagę na odpowiednią ilość składników mineralnych w diecie. Uzupełnienie wszelkich niedoborów może pomóc w utrzymaniu zdrowia kości, stawów, a także narządów wewnętrznych. Odpowiednio rozplanowana dieta przeznaczona dla osoby starszej jest też gwarancją zachowania zdrowia i sprawności ciała na dłużej.

Odżywianie osób starszych to dział dietetyki, którym zajmujemy się w gabinecie dietetycznym Isto znajdującym się na ulicy Fantastycznej 8 w Lublinie. Nasi wyspecjalizowani dietetycy pomogą w rozplanowaniu odpowiedniej diety dla osoby starszej. Nasze diety układamy w taki sposób, aby były one indywidualnie dopasowane do potrzeb, dolegliwości oraz preferencji smakowych naszych klientów. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami umieszczonymi na stronie internetowej isto.pl i do skorzystania z usług naszego gabinetu dietetycznego.

Napisz do nas już dziś! Chętnie odpowiem na Twoje pytania!

Dietetyk Lublin Isto

Grzegorz Kowaluk

Jestem dietetykiem z zawodu i zamiłowania. Kilkanaście lat zajmuję się problematyką żywienia oraz treningu indywidualnego. Specjalizuję się w odchudzaniu. Jako dietetyk i trener stałem się znany dzięki mojemu dużemu wkładowi w promowanie zdrowego stylu życia w Polsce. Od lat prowadzę szkolenia, audycje radiowe, udzielam wywiadów i konsultuję pacjentów z Polski i zagranicy. W tym czasie moi pacjenci zrzucili kilka ton tkanki tłuszczowej! Rekordziści ponad 50 kg!

Serdecznie zapraszam!

Grzegorz Kowaluk

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ


575 502 600
Lokalizacja