Skontaktuj się: 575 502 600 dietetyk Lublin FaceBook


Skonsultuj się telefonicznie: 575 502 600


lub przez formularz kontaktowy:
UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

Dietetyk PCOS w Lublinie

Zespół policystycznych jajników – PCOS to problem, który dotyka coraz większą liczbę młodych kobiet. Powstaje on na skutek zaburzeń hormonalnych, które negatywnie wpływają na funkcjonowanie jajników. PCOS uniemożliwia kobiecie zajście w ciąże. Kobiety, które cierpią na zespół policystycznych jajników mają takie objawy jak: nieuzasadnione przybieranie na wadze, widoczny trądzik (na twarzy, klatce piersiowej, twarzy), nadmierne owłosienie (na twarzy, pośladkach, udach, plecach), rzadkie i nieregularne miesiączki lub całkowity ich brak, obfite miesiączki, wydłużony okres trwania zespołu napięcia przedmiesiączkowego, problem z zajściem w ciążę, występowanie ciemnych plamek na skórze, duża skłonność do tycia, problemy ze skórą (trądzik, zarost na twarzy typu męskiego, łysienie).

Charakterystyczne dla tej choroby są liczne pęcherzyki na jajnikach (około 20) o wielkości od 2 do 9 mm. Kobiety, którym zostanie zdiagnozowany PCOS powinny zacząć leczenie od wyeliminowania zaburzeń hormonalnych poprzez odpowiednie metody, ale również niezwykle ważna jest dieta, dzięki której można całkowicie pozbyć się objawów. Zaleca się spożywanie dużej ilości warzyw, owoców oraz ograniczenie produktów zawierających węglowodany i cukier, a także zrezygnowanie z fast foodów, przetworzonych produktów i gotowych dań. W przypadku PCOS szkodliwy może być również tłuszcz omega-6, który może znajdować się w pestkach dyni, oleju sezamowym, oleju słonecznikowym.

Problem dotyczy Ciebie? Szukasz sprawdzonego dietetyka w Lublinie, który specjalizuje się w układaniu diet kobietom cierpiącym na zespół policystycznych jajników? Jesteś w dobrym miejscu! W lubelskim gabinecie dietetycznym ISTO przy ul. Fantastycznej pomożemy Ci! Wiele lat doświadczenia oraz duża wiedza z zakresu właściwego odżywiania, prawidłowych nawyków żywieniowych sprawia, że możemy na wysokim poziomie prowadzić konsultację wraz z układaniem diet kobietom dotkniętych tym schorzeniem. Kuracja dietetyczna, którą prowadzimy, opiera się na współpracy z Pacjentką. Wspólnie pracujemy nad spersonalizowanym sposobem odżywiania. Zapraszamy do kontaktu!

Napisz do mnie już dziś! Chętnie odpowiem na Twoje pytania!

Dietetyk Lublin Isto

Grzegorz Kowaluk

Jestem dietetykiem z zawodu i zamiłowania. Kilkanaście lat zajmuję się problematyką żywienia oraz treningu indywidualnego. Specjalizuję się w odchudzaniu. Jako dietetyk i trener stałem się znany dzięki mojemu dużemu wkładowi w promowanie zdrowego stylu życia w Polsce. Od lat prowadzę szkolenia, audycje radiowe, udzielam wywiadów i konsultuję pacjentów z Polski i zagranicy. W tym czasie moi pacjenci zrzucili kilka ton tkanki tłuszczowej! Rekordziści ponad 50 kg!

Serdecznie zapraszam!

Grzegorz Kowaluk

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ


575 502 600
Lokalizacja