Skontaktuj się: 575 502 600 dietetyk Lublin FaceBook


Skonsultuj się telefonicznie: 575 502 600


lub przez formularz kontaktowy:
UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

Dieta w nietolerancjach pokarmowych

 

Nietolerancje pokarmowe charakteryzują się brakiem tolerancji na konkretne produkty spożywcze. Objawiają się pewnymi dolegliwościami zachodzącymi na skutek reakcji układu immunologicznego na spożyty posiłek. Dolegliwości te mają przewlekły charakter i często dotyczą wszystkich narządów. Mogą to być: zaburzenia żołądkowo-jelitowe, bóle głowy, problemy ze skórą i włosami, obniżenie nastroju itp. Nietolerancja pokarmowa może wynikać z częstego spożywania pokarmów, które wywołują reakcję alergiczną. Doprowadza to do uszkodzenia błony śluzowej jelita cienkiego oraz przedostania się niestrawionych resztek pokarmu wraz z bakteriami do krwiobiegu.

Nieleczona nietolerancja pokarmowa może doprowadzić do bardzo przykrych konsekwencji m.in. niskiej odporności organizmu, zaburzeń hormonalnych, nadwagi, a nawet depresji. Bardzo ważne jest to, aby szybko wykryć nietolerancję pokarmową, zastosować odpowiednią dietę, co pozwoli uniknąć wiele groźnych chorób i związanych z nimi  problemów zdrowotnych.  Niezwykle istotne jest to, by uspokoić stan zapalny, do którego dochodzi w jelitach. Zaleca się stosowanie zdrowej i zbilansowanej diety. Przede wszystkim należy zacząć od wykluczenia szkodliwych produktów i zastąpienia ich właściwymi, zdrowymi zamiennikami. To pozwoli osobie chorej uniknąć niedoborów potrzebnych witamin i składników mineralnych.

Odpowiednia dieta eliminacyjna wraz z dostosowywaniem się do podstawowych zasad zdrowego odżywiania może przywrócić organizmowi stabilny stan. Cierpisz na nietolerancje pokarmowe i szukasz odpowiedniej diety? Jesteś w dobrym miejscu! Kilkanaście lat doświadczenia oraz duża wiedza z zakresu właściwego odżywiania pozwala nam układać diety ludziom zmagającym się z nietolerancją pokarmową oraz prowadzić konsultacje na najwyższym poziomie. Zmiana dotychczasowej diety może w dużym stopniu poprawić stan zdrowia, formę oraz pozytywnie wpłynąć na samopoczucie Pacjenta. Cały okres trwania terapii to uczenie naszych Pacjentów odpowiednich nawyków żywieniowych, dzięki którym dostarczą organizmowi potrzebnych składników odżywczych, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Zainteresowany? Skontaktuj się z nami!

Napisz do mnie już dziś! Chętnie odpowiem na Twoje pytania!

Dietetyk Lublin Isto

Grzegorz Kowaluk

Jestem dietetykiem z zawodu i zamiłowania. Kilkanaście lat zajmuję się problematyką żywienia oraz treningu indywidualnego. Specjalizuję się w odchudzaniu. Jako dietetyk i trener stałem się znany dzięki mojemu dużemu wkładowi w promowanie zdrowego stylu życia w Polsce. Od lat prowadzę szkolenia, audycje radiowe, udzielam wywiadów i konsultuję pacjentów z Polski i zagranicy. W tym czasie moi pacjenci zrzucili kilka ton tkanki tłuszczowej! Rekordziści ponad 50 kg!

Serdecznie zapraszam!

Grzegorz Kowaluk

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ


575 502 600
Lokalizacja