Skontaktuj się: 575 502 600 dietetyk Lublin FaceBook


Skonsultuj się telefonicznie: 575 502 600


lub przez formularz kontaktowy:
UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

Dieta i żywienie w leczeniu niepłodności

 

Niepłodność jest to stan, w którym obserwuje się niemożność zajścia w ciążę pomimo regularnego współżycia seksualnego przez okres co najmniej 12 miesięcy bez stosowania jakichkolwiek środków antykoncepcyjnych. Problem ten dotyczy zarówno mężczyzn jak i kobiet i dotyczy około połowy par w wieku rozrodczym.  Przyczyny niepłodności mogą być różne. U wielu osób problem ten może być związany z konkretną przypadłością, zaburzeniami hormonalnymi lub wadami w budowie układu moczowo-płciowego. Jednym z najczęstszych powodów są zaburzenia hormonalne, które wywołują różne czynniki. Bardzo dobrą informacją dla osób, które się z tym problemem zmagają jest to, iż dobrze ułożona dieta może wspomóc leczenie. Jednakże dotyczy to niepłodności w wyniku nieregularnych cykli, nadwagi i otyłości, niedożywienia, przewlekłego stresu i zmęczenia, zespołu policystycznych jajników, zaburzeń funkcji seksualnych, niskiego libido, zaburzeń erekcji, zaburzeń funkcji tarczycy, poronień i różnego rodzaju zaburzeń hormonalnych.

Dieta w niepłodności powinna być bogata w konkretne składniki odżywcze, które mają za zadanie budować i pozytywnie wpływać na hormony płciowe. U kobiet mają za zadanie wpływać na dojrzewanie pęcherzyków i pękanie pęcherzyka owulacyjnego. Odpowiednie odżywianie pomaga również mężczyznom – składniki budulcowe zawarte w konkretnych produktach ochraniają komórki plemników oraz pozytywnie wpływają na układ rozrodczy. Dieta w niepłodności powinna opierać się również na wyeliminowaniu szkodliwych produktów takich jak: papierosy, alkohol i narkotyki. Mogą one prowadzić do impotencji. Warto sięgać po nienasycone kwasy tłuszczowe, pełnotłusty nabiał, witaminy w tym witaminę E, cynk. Odpowiednia dieta powinna iść w parze ze zdrowym stylem życia i unikaniem sytuacji stresujących. Problem dotyczy Ciebie? Jesteś w dobrym miejscu! Kilkunastoletnie doświadczenie w zakresie problematyki żywienia i ogromna wiedza pozwala nam prowadzić konsultację i układać diety parom zmagającym się z problemem niepłodności. Pomożemy Ci ułożyć plan działania i przeprowadzimy przez cały okres trwania terapii.

Napisz do mnie już dziś! Chętnie odpowiem na Twoje pytania!

Dietetyk Lublin Isto

Grzegorz Kowaluk

Jestem dietetykiem z zawodu i zamiłowania. Kilkanaście lat zajmuję się problematyką żywienia oraz treningu indywidualnego. Specjalizuję się w odchudzaniu. Jako dietetyk i trener stałem się znany dzięki mojemu dużemu wkładowi w promowanie zdrowego stylu życia w Polsce. Od lat prowadzę szkolenia, audycje radiowe, udzielam wywiadów i konsultuję pacjentów z Polski i zagranicy. W tym czasie moi pacjenci zrzucili kilka ton tkanki tłuszczowej! Rekordziści ponad 50 kg!

Serdecznie zapraszam!

Grzegorz Kowaluk

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ


575 502 600
Lokalizacja