Skontaktuj się: 575 502 600 dietetyk Lublin FaceBook


Skonsultuj się telefonicznie: 575 502 600


lub przez formularz kontaktowy:
UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

Dieta dla nastolatków Lublin

Powszechność wysoko przetworzonej żywności oraz coraz mniejsza ilość aktywności fizycznej sprawiają, że problem nadwagi i otyłości jest coraz bardziej powszechny nie tylko w Polsce, ale także w innych krajach na świecie. Wiele osób lekceważy ten problem, jednak zgodnie z doniesieniami naukowymi, otyłość i nadwaga mogą prowadzić do występowania wielu chorób układu krążenia i nie tylko.

Nadmierna masa ciała może też prowadzić do szybszego zużywania się stawów, przez co może znacznie utrudniać życie, zmniejszać mobilność i powodować ból i dyskomfort u osoby otyłej. Otyłość i nadwaga nie dotykają jedynie dorosłych. Te przypadłości coraz częściej spotyka się wśród dzieci i nastolatków. Jest to szczególnie niebezpieczna przypadłość dla tak młodych osób, ponieważ nadmierna ilość tkanki tłuszczowej może prowadzić do powstawania zaburzeń w rozwoju układu kostnego, sercowo-naczyniowego, a także hormonalnego. Z tego powodu, jeśli u dziecka wystąpiła nadwaga lub otyłość, należy dobrze zająć się tym problemem.

Dieta dla nastolatków powinna być szczególnie dobrze przemyślana i zaplanowana. Jest to szczególnie istotne, ponieważ niedobory składników odżywczych i witamin w tym okresie rozwojowym mogą prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji. Z tego względu najlepiej zgłosić się do profesjonalnego dietetyka, który zajmuje się układaniem planów żywieniowych, takich jak dieta dla nastolatków. Jeśli dieta dla nastolatka będzie odpowiednio przygotowana, możemy mieć pewność, że pomoże ona jedynie w zgubieniu zbędnych kilogramów bez stwarzania ryzyka pogorszenia zdrowia.

Na stronie internetowej isto.pl znajdziesz wykwalifikowanych dietetyków, którzy z chęcią rozpiszą plan żywieniowy, jakim jest dieta dla nastolatków. Dzięki ogromnej wiedzy i doświadczeniu dietetyków z isto.pl możesz mieć pewność, że będziesz pod dobrą opieką. Zachęcamy do skorzystania z naszych profesjonalnych porad dietetycznych. Więcej informacji znajdziesz na stronie isto.pl.

Napisz do nas już dziś! Chętnie odpowiem na Twoje pytania!

Dietetyk Lublin Isto

Grzegorz Kowaluk

Jestem dietetykiem z zawodu i zamiłowania. Kilkanaście lat zajmuję się problematyką żywienia oraz treningu indywidualnego. Specjalizuję się w odchudzaniu. Jako dietetyk i trener stałem się znany dzięki mojemu dużemu wkładowi w promowanie zdrowego stylu życia w Polsce. Od lat prowadzę szkolenia, audycje radiowe, udzielam wywiadów i konsultuję pacjentów z Polski i zagranicy. W tym czasie moi pacjenci zrzucili kilka ton tkanki tłuszczowej! Rekordziści ponad 50 kg!

Serdecznie zapraszam!

Grzegorz Kowaluk

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ


575 502 600
Lokalizacja